Dołącz do naszej społeczności
na znanych serwisach profilowych. |
picture picture picture picture
picture

Czas na kawę

Masz czas to wykorzystaj go na aktualne opinie o znanych produktach.

picture

Opinia za opinię

Im więcej informacji o danej firmie tym klient może bezpiecznie korzystać z usług danej firmy.

picture

Statystyki - Forum

Aktulanie mam już: 234 użytkowników. Średnio dziennie rejestruje się 8 użytkowników.

dokumentacja danych osobowych w firmach

dokumentacja danych osobowych w firmach

Rejestrował ktoś zapisy monitoringu w GIODO? Wychodzi na to, że moja szkoła musi coś takiego zarejestrować w inspektoracie...Podpowiecie jak to dokładnie ma wyglądać?

CHatka-eKo

Posty: 13

 
Ponoć stan ochrony danych osobowych w Polsce jest daleki od europejskich standardów, także pewnie z tego względu się wzięli do roboty i kontrolują. Pzdr.

Namiarek3

Posty: 18

 
Ja prowadzę swoją niewielką działalność jako biuro rachunkowe i tematem ochrony danych interesowałem się już dawno temu, także śledziłem akurat zmiany w przepisach. Dokumentację przetwarzania danych udało się dostać w dobrej cenie na stronie http://rbdo.pl/sklep. Proponuję tutaj rzucić okiem, oprócz pakietów dokumentów są artykuły na ten temat. Jak coś, to można też skorzystać z porad ekspertów, jakby ktoś nie dawał sobie rady z prowadzeniem dokumentacji, czy rejestracją w giodo. Cześć. !

radmil

Posty: 21

 
W sumie to ja dawno kontroli PIP nie miałem, więc może już o mnie zapomnieli? :)) Taa...pewnie przyjdą w najmniej oczekiwanym momencie, oni to potrafią ;]

sgm56

Posty: 13

 
Trochę już szukałem i się okazuje, że taki pełen pakiet dokumentów specjalnie dla szkolnictwa to można kupić już jakoś za dwie stówki. Jestem ciekaw, jak później wygląda wdrożenie tego systemu.

Greed

Posty: 17

 
Te przepisy to chyba weszły jakoś rok, czy dwa lata temu. Wcześniej mi się wydaje, że nie było aż tak ostrych kar i wymagań. Z jednej strony dobrze dla klientów, którzy zyskują lepszą ochronę, a z drugiej jest to problem dla firm, instytucji itd.

EpIon7

Posty: 11

 
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych czuwa, ale teraz już czuwa razem z PiP z tego co się dowiedziałem. Gorzej dla przedsiębiorców, bo PiP przeprowadza takich kontroli w ciągu roku całkiem dużo, więc lepiej załatwić temat ochrony danych. ;) Pozdrawiam!

SkinNer7

Posty: 13

 
Niektórzy to liczą, że ich nikt nie skontroluje, ale to jestem zdania, że lepiej nie kusić losu. Wdrożenie takiego systemu to są małe pieniądze, a przynajmniej można czuć się bezpiecznie.

ciopix

Posty: 20

 
Nom niestety ustawodawca nie próżnował przez ostatnie lata, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych. Nałożono sporo obowiązków w tym na biura rachunkowe. Musiałem kupować specjalną dokumentację ze strony http://rbdo.pl/sklep, żeby później nie mieć problemów w przypadku wizyty z PIP lub GIODO. ;)

nevya22

Posty: 13

 
Ciekawe czy moja firma prowadzi taką dokumentację...u nas szef jest znany z tego, że zazwyczaj o wszystkim dowiaduje się ostatnio i później płaci kary, bo czegoś nie dopełnił..no cóż, stać go :PP

Hamulec_0

Posty: 24