Dołącz do naszej społeczności
na znanych serwisach profilowych. |
picture picture picture picture
picture

Czas na kawę

Masz czas to wykorzystaj go na aktualne opinie o znanych produktach.

picture

Opinia za opinię

Im więcej informacji o danej firmie tym klient może bezpiecznie korzystać z usług danej firmy.

picture

Statystyki - Forum

Aktulanie mam już: 234 użytkowników. Średnio dziennie rejestruje się 8 użytkowników.

księgowość internetowa

księgowość internetowa

Chcę przejść od następnego roku na samozatrudnienie, bo podobno ma być lżej z podatkami, jakieś ulgi dla mikroprzedsiębiorców i rozglądam się za tanim biurem rachunkowym. Mam budżet na biuro rachunkowe w granicach 50 – 80 złotych miesięcznie przy 15 dokumentach księgowych, może 25 maksymalnie. Możecie coś podpowiedzieć?

TomekK

Posty: 2

 
Teraz wielu pracodawców wypycha pracowników na samozatrudnienie. W sumie czasami się opłaca. Jeżeli płacisz za księgowość w granicach 50 złotych i masz niewiele dokumentów księgowych to idealna sprawa.

Manama3

Posty: 19

 
W hybrydowej księgowości tylko przechowujesz samodzielnie dokumenty. No i robisz przelewy. Reszta należy do księgowego. W Polsce bez biura rachunkowego poza tym nie da się prowadzić biznesu. Próbowałem kiedyś, nie polecam ;)

Darth9

Posty: 17

 
Jestem początkującym programistą i robię zlecenia na samozatrudnieniu teraz. Z moich analiz wynika, że najtańsza księgowość internetowa to kpir50.pl. Wygrywa moim zdaniem tym, że poza wysłaniem skanu dokumentów i opłaceniem składek nie robisz właściwie nic więcej. Wszystkie potwierdzenia przychodzą właściwie automatem. Kilka razy musiałem rozliczyć klienta zagranicznego. Księgowy wszystko mi wyjaśnił od góry do dołu. Lubię współpracować z rzeczywistym księgowym. Muszę wiedzieć, że ktoś tam po drugiej stronie ogarnia temat. Tutaj to występuje. Pozdrawiam.

Jasio234

Posty: 7

 
Coś podobno mają w końcu z zusem zrobić. Jakieś obniżki się miały szykować na 2018 rok, ale czy to dalej aktualne?

Facio

Posty: 19

 
Jak jesteś na samozatrudnieniu to idź do księgowych wyspecjalizowanych tylko w tym formacie. Ja korzystasz z biur, gdzie jeszcze dochodzą rozliczenia spółek to twoje interesy jakby schodzą na dalszy plan i się nie opłaca.

johncena67

Posty: 15

 
Chodzi przede wszystkim o to, abyś miał stały kontakt z księgowością internetową. No i sprawdź koniecznie kwalifikacje biura, referencje od dotychczasowych klientów, cennik. Czy nie ma dużych kwot za księgowanie dodatkowych dokumentów. Najniższa stawka księgowości dla samozatrudnionych w Polsce to 50 – 100 złotych. Niżej bardzo trudno zejść.

labuh

Posty: 9

 
Szukaj konkretnego, rzetelnego księgowego z opcją kontaktu online. To się najlepiej teraz sprawdza. Sprawdź, czy szybko opisuje, bo to jednak niezbędna potrzeba przy każdej formie biznesu.

frezzzer

Posty: 4